06.12.2020 - II niedziela adwentu
- Dzisiaj kończymy modlitewne Jerycho, które trwało przez 7 dni w intencji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę.
- W najbliższy wtorek - 8 grudnia zapraszamy na odpust parafialny ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi. Msze święte w tym dniu odbędą się o 6.00, 8.30 i 18.00. Gościć będziemy ks. Dariusza Węgrzyna – moderatora Ruchu Czystych Serc z diecezji Kieleckiej.
- W dniu odpustu 8 grudnia na Mszy świętej o godz. 8.30 zostanie poświęcona figura Niepokalanej Maryi, która znajduje się na szczycie naszej świątyni.
- Także w dniu odpustu we wtorek 8 grudnia na Mszy świętej o godz. 18.00 zostanie poświęcone tabernakulum adoracyjne oraz relikwiarium pod obrazem Jezu ufam Tobie!
- Za tydzień w III niedzielę Adwentu - 13 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Atilla Honti.
- Zachęcamy parafian do udziału w Roratach wciągu tygodnia o godz. 6.00 rano.
- W Każdą niedzielę Adwentu różaniec odmawiać się będzie wyjątkowo o godz. 17.00, zaś o 17.30 będą odprawiane Nieszpory - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- W tym roku Opłatek świąteczny z powodu pandemii nie jest rozprowadzany po parafii. Opłatki można pobierać po Mszach świętych przy ołtarzu św. Maksymiliana, w innym czasie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatka będą pomocą w funkcjonowaniu parafii w okresie pandemii.
- Zachęcamy do praktykowania jałmużny adwentowej. Ofiary dla ubogich można składać do puszek wystawionych przy wyjściu ze świątyni. Przygotowujemy paczki dla ubogich na środę 23 grudnia.
- I zapowiedzi przedmałżeńskie: Michał Marciniuk z parafii tutejszej i Natalia Czechowska z parafii w Tarle.
- W zakrystii są do nabycia świece Caritas, kalendarze Maryjne z Gaudium, świece na roraty.