13.12.2020 - III niedziela adwentu
- Dzisiaj rozpoczynamy doroczne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Atilla Honti. Msze święte z nauką rekolekcyjną trwać będą do środy włącznie o godz. 6.00, 8.30, 16.30, 18.00.
- Spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed każdą Mszą Świętą w poniedziałek i wtorek.
- Na czas rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna! Pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii.
- Przypominamy, że osoby obłożnie chore, które potrzebują posługi sakramentalnej, zachowując reżim sanitarny możemy odwiedzić na indywidualne zgłoszenie w każdym czasie!
- We wtorek 8 grudnia zostało poświęcone tabernakulum adoracyjne oraz relikwiarium pod obrazem Jezu ufam Tobie! Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej od porannej Mszy do wieczornej włącznie każdego dnia.
- Praktykujmy jałmużnę adwentową. Ofiary dla ubogich można wrzucać do puszek wystawionych przy wyjściu z kościoła. Przygotowujemy paczki dla ubogich na środę 23 grudnia o godz. 16.00.
- W środę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia - nabożeństwo o godz. 17.40.
- W każdą niedzielę Adwentu różaniec odmawiamy wyjątkowo o godz. 17.00, zaś o 17.30 są odprawiane Nieszpory - zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła. Za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy do wspólnego śpiewania dawnych i często zapomnianych pieśni adwentowych.
- W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas, kalendarze Maryjne z Gaudium. Dochód ze sprzedaży świec Caritas jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
- Opłatki świąteczne można pobierać po Mszach świętych przy ołtarzu św. Maksymiliana, w innym czasie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatka są pomocą w funkcjonowaniu parafii.
- I zapowiedzi przedmałżeńskie: Andrzej Adamczuk z parafii w Tuczępach i Agnieszka Gajowiak z parafii tutejszej
- Do sprzątania świątyni w poniedziałek o godz. 19.00 prosimy wspólnotę Domowy Kościół.
- W związku z wydłużającą się kolejką w kaplicach cmentarnych Lublina istnieje możliwość organizowania Mszy świętej pogrzebowej w naszej świątyni. Kościół parafialny jest właściwym miejscem pożegnania naszych drogich zmarłych. Koszt związany z posługą pana organisty i kościelnego oraz całą organizacją uroczystości wewnątrz świątyni poniesie parafia. Naprawdę warto przeżyć te ostatnie chwile z naszymi drogimi w parafialnym kościele bez pośpiechu i z zachowaniem reżimu sanitarnego.
- W ostatnim czasie do wieczności odeszli: +Sławomir Żywicki, Tadeusz Cąbrzyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!